Hidrostal

Hidrostal Polska Sp. z o.o. jest specjalistą w zakresie pomp. Firma, córka szwajcarskiej HIDROSTAL AG, oferuje unikatowe produkty i rozwiązuje przy tym różnorodne zadania w zakresie pompowania dla miast, gmin i odbiorców indywidualnych we współpracy z projektantami. W tym celu sprowadzane są pompy i komponenty do pomp ze szwajcarskiej firmy macierzystej i montowane w kompletne systemy Sercem każdej pompy jest wirnik śrubowo – odśrodkowy, którego kształt gwarantuje przepompowywanie bez zatykania się.

hidrostal_main

Nie występuje również zjawisko owijania się. Przez to zmniejszają się nakłady na konserwację i odpadają uciążliwe prace przy czyszczeniu zatkanej pompy. Pompy Hidrostal odznaczają się wysokimi współczynnikami sprawności części hydraulicznej. Pobór mocy następuje równomiernie w całym zakresie wydajności w ramach charakterystyki pompy.

W 2003r. Hidrostal AG zdecydowało się na utworzenie firmy córki Hidrostal Polska dla zapewnienia coraz liczniejszym użytkownikom lepszej obsługi technicznej, handlowej i serwisowej. Spółka zatrudnia kilkunastu pracowników wyspecjalizowanych w zakresie ochrony środowiska, technik hydraulicznych, montażu i napraw.

Obszar zastosowania pomp Hidrostal rozciąga się od indywidualnych rozwiązań przydomowych do kompletnych systemów. Zakres przepompowywanych mediów obejmuje głównie ścieki komunalne i deszczowe oraz osady na oczyszczalniach ścieków jak również w przemyśle (browary, zakłady papiernicze, zakłady przeróbki owoców i warzyw) do mediów o wysokiej gęstości i lepkości. Zakres możliwych wydajności wynosi od 2- 2 000 litrów na sekundę.