Free Flow Technology

Wymogi dotyczące pomp ściekowych w ostatnich latach stają się coraz bardziej surowe, głównie
z powodu zmian składu substancji stałych.
HIDROSTAL zapewnia optymalne rozwiązanie dla dużych i włóknistych substancji stałych, a także mediów o dużej lepkości. Nowa technologia FreeFlow – Technology dodana do wirnika środkowo-odśrodkowego zapewnia zrównoważone i innowacyjne rozwiązania. Powoduje to zarówno zwiększenie bezpieczeństwa operatora, jak i płynne, bezproblemowe działanie instalacji.
FreeFlow – Technology opiera się na dwóch nowo opracowanych funkcjach – SharkFin i JetDisk.

free flow technology

SharkFin:

SharkFin znajduje się w porcie ssącym pompy i zapewnia optymalne ukierunkowanie napływających cząstek stałych i materiału włóknistego do środka wirnika. Zmniejsza to osadzanie cząstek stałych oraz zapychanie, co znacznie skraca czas przestoju.
Dodanie funkcji SharkFin w części ssącej nie ma wpływu na żadne właściwości hydrauliczne wirnika śrubowo-odśrodkowego, ani też na swobodny przepływ kulowy.


JetDisk:

JetDisk znajduje się za wirnikiem i zmniejsza problem zatykania się w tym miejscu oraz przy uszczelnieniu mechanicznym.
Specjalna geometria JetDisk kieruje odwirowaną część strumienia recyrkulacyjnego do przestrzeni pomiędzy wirnikiem a płytą tylną w celu zapewnienia efektu płukania (przemywania). Zapobiega to tworzeniu się cząstek stałych, które mogą zbierać się za wirnikiem, co prowadzi do zużycia i problemów związanych z uszczelnieniem mechanicznym.


Technologia FreeFlow-Technology jest idealna do pompowania cieczy o wysokiej zawartości części stałych i zawierających duże ilości włóknistego materiału.

Innowacyjny SharkFin oraz funkcyjny JetDisk są dostępne w różnych rozmiarach pomp, które odpowiadają modularnemu systemowi zarówno dla pomp suchostojących jak i pomp zatapialnych/zanurzeniowych.